• چرم ساغری

  نویسنده : انوره دو بالزاک

  مترجم : م.ا.به آذین

  نوبت چاپ : ۴

  قطع : رقعی

  تعداد صفحات : ۲۹۰

  انتشارات : علمی فرهنگی

  شابک : ۹۷۸۶۰۰۱۲۱۶۹۴۷

  درباره کتاب : بالزاک در کمدی انسانی خود داستان «چرم ساغری» را زیر عنوان مطالعات فلسفی جای داده است. در واقع این رمان عجیب یک مسئله خاص – مسئله زندگی فرد – را مطرح میکند. چرم ساغری طلسمی است که گویی زندگی را در خود متراکم ساخته است. همچنان که تلاش فرد برای رسیدن به خواست‌ها و آرزوهای خود به تدریج نیروهای جسم و جانش را می فرساید و از سرمایه زندگانی اش میکاهد، دارنده طلسم نیز در نیل به کام و آرزوی خود – که کافی است فقط بر زبان آید تا برآورده شود – شاهد کاهش و انقباض این پاره‌ چرم میگردد تا روزی که پیمانه آرزو پر میشود و با زایل‌شدن چرم مرگ هم درمیرسد.
  در این رمان، شاید بیش از هر اثر دیگر بالزاک، روح بدبینی نویسنده منعکس گشته است. در سراسر داستان تردید نسبت به همه مظاهر دانش و فعالیت انسانی و تخطئه افکار و عقاید سیاسی و فلسفی به چشم میخورد. بالزاک این اثر را در سال ۱۸۳۱ میلادی نوشته است. ولی بسیاری از مسائلی که او بدان اشاره میکند برای زمان ما تازگی دارد و میتواند آموزنده باشد.

  چرم ساغری

  35.000 تومان
 • ساحره ی پورتوبلو

  نویسنده : پائولو کوئلیو
  مترجم : آرش حجازی 
  تعداد صفحات : ۲۹۰
  کیفیت : چاپی ( عالی)
  سال چاپ : ۱۳۸۶
  انتشارات : کاروان
  درباره کتاب : داستان ساحره پرتوبلو، روایت دختری است کولی از خیل مردمانی که زندگی را به طریقی جز آنچه باید برمی‌گزینند و در این مسیر، در زندگی خویش، نزدیکان و حتی همکارانشان تحول می‌آفرینند. آتنا در این روایت، شیفته عشق است، عشقی که در فرهنگش می‌توان در حین تنفر، دوست داشت و در حین بردگی آزاد بود.
  قسمتی از کتاب : من، دیشب مُردم. امشب، هنگامی که روی صحنه بودم و دیدم دقیقا کاری را انجام میدهم که بخاطرش انتخاب شده ام، بار دیگر از خاکستر هایم متولد شدم.
  کتابهای الکترونیکی که در سایت قرار میگیرند . در صورت اعتراض ناشر و یا نویسنده جهت رعایت حقوق آنها از سایت حذف خواهند شد .
 • نمود خود در زندگی روزمره

  نویسنده : اروینگ گافمن
  مترجم : مسعود کیانپور
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۲۹۰
  انتشارات : نشر مرکز
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۱۳۱۸۷۷
  درباره کتاباین کتاب بدون شک معروف‌ترین اثر اروینگ گافمن است که در آن زندگی اجتماعی از بعدی نمایشی تحلیل می‌شود. گافمن به زندگی اجتماعی همچون صحنه تئاتری می‌نگرد که کنشگران انسانی برای نمایش نقش‌ها و شخصیت‌های مختلف روی صحنه آن می‌آیند. چنین نگاهی به زندگی اجتماعی ریشه در اندیشه ژان پل سارتر دارد. با تاثیرپذیری از دیدگاه اگزیستانسالیست‌ها است که گافمن به بررسی نمود خود در زندگی روزمره می‌پردازد و چگونگی به روی صحنه بردن خود در تعاملات روزمره را تحلیل می‌کند.

منو اصلی