سنگفرش هر خيابان از طلاست 1

سلام بر دوستان فرهيخته و كتاب خوان

ميخواهم شما را از تصميم مهمي كه گرفته ام آگاه كنم . قرار بر اين بود كه در مطالب مربوط به قورباغه هاي ته چاه من هر بار برداشت خود را از كتاب سنگفرش هر خيابان از طلاست برايتان بنويسم و آنرا با موضوعات مربوط به كشور خودمان ايران تطبيق بدم . ولي راستش را بخواهيد اين كتاب آنقدر مطالب مفيدي دارد كه با اينگونه باين كردن انها حق مطلب ادا نميشود و من دوست دارم كه شما از همه نكات آن بهره ببريد . اين شد كه تصميم گرفتم هر روز يك صفحه از اين كتاب را برايتان بگذارم تا با خواندن هر روز 1 صفحه از تجربيات آن به شما منتقل شده و بهره كافي و وافي ببريد . فكر كردم كه اين كار باعث ميشود كه به همه نكات كتاب اشراف يابيد و وقت زيادي هم نمي طلبد . اميدوارم كه اين كار مفيد باشد و ما را بك قدم به بهتر انديشيدن نزديكتر كند . از همين امروز اولين صفحه را شروع ميكنم … در ادامه مطلب ميتوانيد آنرا بخوانيد .

سنگفرش هر خيابان از طلاست 

نويسنده : كيم – وو – چونگ 

پيام آقاي كيم به خوانندگان ايراني 

براي من جاي بسي خرسندي است كه شرح زندگانيم براي مردم ايران ترجمه ميشود . مردمي كه داراي تاريخي چنين ژرف و سربند بوده و با تلاشهاي منسجم و پيوسته خود سرسختانه مي كوشند تا به پيشرفتهاي ملي والاتري دست يابند . 

من كاملا به اين حقيقت واقفم كه تمدن كشور شما طي هزاران سال عامل مهمي در انتقال فرهنگ ايراني به ساير نقاط بوده و به همين اندازه نيز مردم كشور ايران در خلال تاريخ هم از نظر مادي و هم معنوي نقش جهاني موثري در اشاعه فرهنگ و تمدن جوامع شرق و غرب ايفا نموده اند . 

در اين اواخر  من خود شاهد مجاهدتهاي شگفتي آور مردم ايران براي بازسازي و ترميم ويرانيهاي جنگ 8 ساله با عراق بوده ام و ترديدي ندارم كه اين مجاهدتها نويد بخش آينده اي روشن و پربار خواهد بود . همچنين اميدوارم كه اين بازسازيها موقعيتي برايتان فراهم آورد كه بار ديگر روح نافذ و سنتهاي ديرين نياكان خود را به دنيا عرضه كنيد. هم اكنون توانائيهاي بالقوه و سرمايه هاي پر ارزش فراواني در اختيار شماست كه برجسته ترين آنها شايد همان وحدت منبعث از اعتقادات مذهبيتان باشد . چيزي كه در حقيقت قادر است كوهها را جابجا كند . علاوه بر اين ملت شما ذخاير زيرزميني عظيمي مانند نفت ، گاز ، آهن ، ذغال سنگ ، برنز و مس در اختيار دارد كه چنانچه توسط نيروي انساني زبده كشورتان مورد بهره برداري قرار گيرد به يقين در سالهاي آينده كاميابيهاي چشمگيري برايتان به ارمغان خواهد آورد . 

موقعيت تاريخي اسراتژيك كشور شما به عنوان گذرگاه شرق و غرب و دسترسي و بهره گيري از درياي خزر و خليج فارس همگي ضامن آينده تابناكي است كه ملت شما براي نيل به آن در سعي و تلاشند . 

بين سالهاي 1950 و 1953 ، كره جنگ خانمان براندازي را تجربه نمود ، جنگي كه از تمامي اين شبه جزيره تنها مخروبه اي بر جاي گذاشت ، اما عزم راسخ دولت كره بعد از جنگ با همكاري گردانندگان صنايع و مردم براي ايجاد امكانات جديد ، موجب شكوفائي كره مدرن امروز و صنعتي شدن جامعه گرديد . در هر ملت ، غلبه بر رنج و بلايا پيش از هر چيز مستلزم سعي و كوشش هماهنگ ملت ، دولت و تجار با يكديگر مي باشد . اينگونه كوششها نيازمند انديشه هاي مترقي و روحيه ايثار و از خود گذشتگي از جانب قشر جوان جامعه است . من معتقدم كه جوانان امروز ايران نيز داراي چنين روحيه ايثار و از خود گذشتگي بوده و به عنوان نيروي محركه اصلي ، روياي ترقي و پيشرفت را براي كل جامعه شما واقعيت خواهند بخشيد .

انگيزه من براي نگارش اين كتاب در مرحله نخست القاي افكار ترقي خواهانه و روح فداكاري و تعهد در بين جوانان كره نسبت به جامعه خود بود . اكنون از جوانان ايران مي خواهم كه به اين آروز تاسي جويند . در هر ملت وظيفه جوانان است كه براي برپايي دنياي بهتر قهرمانان فرداها شوند . 

بدين طريق از جوانان كره مي خواهم كه براي تحقق آمال خود از هيچ كوششي دريغ ننموده ، تاكيد مي كنم كه براي رسيدن به آينده اي بهتر و جهاني برتر از خود گذشتگي نشان مي دهند . 

ترديدي ندارم كه جوانان ايراني نيز ميتوانند قهرمانان نوين تاريخ بزرگ ملي خود و جهان اينده باشند . 

اميدوارم اين كتاب ، هر چند اندك ، به جوانان ايراني الهام بخشد كه خود را براي چنين آينده اي مهيا سازند. همچنين تجار و كاركنان دولت را در ساختن آينده اي درخشانتر براي ملت ايران ياري رسانده و از اين طريق مردم ايران شناخت بيشتري از گروه دوو و ملت كره پيدا كنند . 

در پايان چنين پيش بيني مي كنم كه كشور ايران با تاريخ پرشكوه و توانائيهاي بالقوه عظيم خود در آينده اي نه چندان دور به صورت يكي از اركان اصلي جامعه بين المللي درخواهد آمد . و اعتقاد كامل دارم كه كشور ايران با چنين نقش حساس ، ميتواند سهم به سزايي در توسعه و آباداني منطقه و صلح و بهروزي جهان داشته باشد . 

كيم – وو – چونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی