سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۹

۹ تا ۵ – ۵ تا ۹

امروزه جهان مشحون از چیزهای گرانبهاست . خانه ، زمین ، اموال ، کار و غیره از این جمله اند . اما پر ارزشترین آنها زمان است . زمان همانند تیری که از کمان رها شود هرگز باز نمی گردد . گذشت زمان باعث تغییر و تحول همه چیز می شود . زمان را نه می توان برای همیشه حفظ کرد و نه دوباره تسخیر نمود . هیچ جنگاوری بالاتر از زمان نیست و تنها اوست که فاتح نهایی است .

“اکنون ” لحظه ای بیش نیست که با ادای آن ، لحظه اکنون بگذشته تبدیل می شود و می گذرد . گریز و گذشت طبیعت زاینده زمان است و دقیقا همین حرکت است که زمان را اینگونه گرانبها می کند . شما همیشه می توانید کار جدیدی آغاز و یا ثروت تازه ای کسب کنید . اما هرگز قادر به تسخیر زمان نخواهید بود . یکی از خصایص جوانان اینست که به آسانی بهای زمان را از یاد میبرند. جوانی زمانیست که شما وقت زیادی در پیش روی خود دارید . بنابراین شاید فکر کنید که اتلاف اندکی از آن خطای چندانی نیست . اما ابدا چنین نیست من زمان و وقت را با تیر و کمان مقایسه کردم تا بر این نکته که زمان هرگز بازگشتی ندارد ، تاکید داشته باشم و در عین حال این مقایسه را به این دلیل بکار بردم تا تاکید کنم زمان همچون یک تیر رها شده با شتاب هر چه تمامتر به پیش می رود .

چندین سال قبل ، این شرکت شعار جدیدی که نشانگر روحیه واقعی ” دوو ” بود تهیه کرد . مضمون آن چنین بود ” ما در این شرکت از سه چیز دریغ نداریم : وقت ، رنج و تلاش ” زیرا کاملا به مفهوم و ارزش وقت پی برده ایم .

موفقیت و شکست هر کس تماما بستگی به نحوه استفاده او از وقت دارد . احتمالا هر شخص می تواند در کاری به طور نسبی موفقیتهایی کسب کند ، ولی فردی که با تعمق ، از وقت خود استفاده می کند ، در چند و چون کار به مراتب موفقتر خواهد بود .

اتلاف وقت حتی از هدر دادن پول هم اسفناک تر است زیرا شما همیشه قادر به تحصیل پول خواهید بود . ولی زمان هرگز باز نمی گردد . بعضی اوقات می شنوید فردی از وقت زیاد که نمیداند با ان چه کند شکوه میکند . درک این گونه مسائل به خصوص وقتی از سوی جوانان ابراز می شود ، بسیار ثقیل و دشوار است .

هرگز یک روز کامل برای انجام کارهای من کافی نیست ، بعضی مواقع آرزو میکنم که ساعات روز به جای ۲۴ ساعت به ۳۰ یا ۴۰ تغییر می کرد . به دلیل اینکه وقت از نظر من بسیار گرانبهاست . پاره ای اوقات در اتومبیل و بین راه اداره دست و صورت خود را با حوله تمیز می کنم و گهگاه حتی صبحانه ام را در اتومبیل صرق میکنم . به علاوه ف بسیاری از اوقات من در سفرهای خارج سپری می شود.سفرهایم به قدری طولانی و زیاد است که اگر در کتاب ” رکوردهای جهانی ” بخشی از را به سفرها اختصاص می دادند . مطمئنا اسم من در ابتدای لیست قرار می گرفت .

من بخصوص نسبت به تعویض هواپیماها حساسیت دارم چون از اتلاف وقت بیزارم هواپیمای اشتباه سوار شدن معمولا باعث هدر رفتن یک یا دو روز کامل میشود. هر گاه امکان داشته باشد از پروازهای شبانه استفاده کنم تا از اتلاف وقت جلوگیری کنم . من در طول پرواز به مقدار کافی خواب و استراحت میکنم و هنگام فرود هواپیما ، کاملا سرحال و آماده ملاقاتهای کاری خود هستم . بعضی مواقع در طول پرواز  مطالعه میکنم و یا گزارشهای رسیده از واحدهای مختلف شرکت را بررسی میکنم .

ژاپن کشوری بسیار نزدیک است بنابراین هر زمان لازم شود به آنجا سفر میکنم. همانطور که ملاحظه می کنید کلیه سفرهای من طبق برنامه دقیق انجام می گیرد . افرادیکه بدون هدف به خارج سفر میکنند برایم دقیق انجام می گیرد . افرادیکه بدون هدف به خارج سفر میکنند برایم شگفت اورند . ولی از این بدتر و غیر قابل تصورتر اوقات گرانبهائیست که اینگونه افراد بیهوده تلف می کنند. ما در شرکت “دوو” تابع رسم و رسوم خاصی هستیم و جلسات خود را طی ساعات اداری برگزار نمیکنیم ، بلکه جلسات قبل یا بعد از وقت اداری تشکیل می شوند . به این طریق من به آسانی می توانم با روسای واحدها در ساعت ۷ صبح ملاقات داشته باشم . به من گزارش شده که کارکنان ” دوو ” به کنایه و شوخی این جلسات را مراسم دعای صبحگاهی می نامند .

منبع : کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست – کیم وو چونگ

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۸

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۱

 سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۰

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۹ 

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۸

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی