سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۸

در زندگی چه چیز میتواند مهمتر از این موضوع باشد که همواره مصاحب و معاشر دوستان خوب و شایسته و رفقای واقعی و دلسوز باشید ؟ اشخاص با دوستان و همفکرانشان محک زده میشوند و نسبت به آنان قضاوت می شوند . این موضوع نشان دهنده اهمیت انتخاب دوستان خوب می باشد . دوست خوب یک نعمت است و دوست بد نکبت . دوستان قدم همواره بهترین دوستان شما خواهند بود .

یک دوست خوب فردیست که شما بتوانید مهمترین رازهای زندگی خود را برای او بگویید . و خیلی جای تاسف خواهد بود که شما از داشتن چنین دوستانی محروم باشید. در صحنه زندگی شما کارهای فراوانی در پیش رو دارید  که باید برای انها تلاش کنید . پیدا کردن دوستان شایسته یکی از انهاست ، من دوستان صمیمی فراوانی دارم ما همواره یاور یکدیگر بوده ایم . من از دبیرستان ” کی یونگی ” فارغ التحصیل شدم ، و وقتی برای اولین بار پس از گرفتن دیپلم خواستم به کار مشغول شوم ، تعداد زیادی از همکلاسانم همچنین دوستان هم مدرسه ای در کلاسهای بالاتر و یا در کلاسهای پایین تر از خودم که از دبیرستان ” کی یونگی ” بودند . کمکهای شایانی به من کردند و من از این بابت خیلی از انها ممنون و سپاسگذارم . قائم مقام رئیس هیئت مدیره شرکت ” دوو ” یعنی اقای ” لی وو بوک ” یکی از همکلاسهایم بود .

در سالهای اولیه دبیرستان ما در یک کلاس بودیم . او بر خلاف من یک محصل نمونه بود ، در اوضاع آشفته پس از جنگ کره مدرسه من عرصه سختی های زندگی بود . و تقریبا یکسال ترک تحصیل کردم . لذا وقتی دوباره به دبیرستان برگشتم از لحاظ درسی با مشکلات زیادی روبرو شدم ، نمراتم در سطح نمرات بهترین شاگردان کلاسم قرار می گرفت و این نتایج خوب را مدیون کمک های دوست مادام العمری خود یعنی آقای ” لی وو بوک ” می دانم .

من برای درس خواندن به کمک او به پانسیونی که وی در آت سکونت داشت می رفتم ، من یک محصل مشکل آفرین و پردردسر بودم ، حال آنکه او نمونه و سرمشق یک محصل شایسته بود ، احتمالا من موجب دردسر و آزار او بودم ، اما او نه تنها دوستی مرا با طیب خاطر می پذیرفت ، بلکه حتی در ایام تحصیل کمکهای شایانی برای اموزش من به عمل آورد ، و این باعث صمیمیت و تحکیم دوستی ما گردید .

اما علاقه و توجه من به او تنها به موضوع فوق ختم نمی شود ، وقتی من شرکت ” دوو ” را تاسیس کردم ، پیدا کردن فردی شایسته و مورد اعتماد بسیار مشکل بود که به عنوان همکار انتخاب کنم ولی او بلافاصله اعلام آمادگی کرده و این مسئولیت را پذیرفت ، واقعا از توانایی من خارج است که چگونه و به چه زبانی بتوانم از او قدردانی و تشکر کنم ، از کسی که حقیقتا در انزمان که من فرد شایسته ای چون وی نیاز داشتم و از انزمان تا بحال همواره در کنار من بوده است .

یکی از معلمین دبیرستان هم از جمله کسانی است که در زندگی مرا تحت تاثیر خود قرار داده است ، وی اقای ” ری سوک-هی ” است که بعدها رئیس دانشگاه ” چانگ آنگ ” شد و در حال حاضر رئیس هیئت مدیره عامل ” بنیاد دوو ” وابسته به گروه ” دوو” می باشد ، در سالهای اولیه دبیرستان او معلم کلاس من بود ، همانطور که عرض کردم در انزمان من یکی از بدترین شاگردان کلاس بودم ، و چون تازگی از کوچه پس کوچه ها وارد کلاس درس شده بودم ، شیطنت و شرارت های زیادی از خود نشان می دادم .

من نمی توانستم نظر اقای ” ری-سوک-هی ” را نسبت به خود بفهمم ، ولی او در نیمسال اول درس ، مرا به عنوان مبصر کلاس انتخاب کرد ،  و در نیمسال دوم سمت ” گروهبان نظام ” بمن واگذار نمود ، روش من در زندگی پس از اینکه به عنوان گروهبان نظام انتخاب شدم به کلی تغییر کرد ، در آن حال می فهمیدم که برای من خیلی مهم است که نسبت به سایر شاگردان نمونه باشم تا انزمان که من حتی به سلام و احترام نظامی دادن به شاگردان کلاسهای بالاتر اعتنا نمی کردم ، اینک ناگهان گروهبان نظام شده بودم ، هر صبح مدتی جلوی ائینه می ایستادم تا مطمئن شوم که یونیفورم مدرسه به تنم خوش قواره و مرتب باشد و این موضوع مقدمه اصلاح من شد ، به تدریج در تحصیلاتم نیز کوشا و ساعی شدم . این معلم یعنی آقای ” ری -سوک-هی” بود که ÷یشنهاد کرد که من با پیروی  و دنباله روی از همکلاسم یعنی ” لی-وو-بوک” درسم را تقویت کنم .

آقای ” ری-سوک-هی” در زندگی من اولین کسی بود که توانست شخصیت و توانائیهای چنهان و نهفته درون مرا تشخیص بدهد ،  و به این دلیل من برخورد با او را نقطه عطفی در زندگی خود می دانم ، او با درایت خود یک هویت رسمی به من داد ، و منهم سعی وافر نمودم تا به او ثابت کنم که وی در این تشخیص اشتباه نکرده ایت ، هیچکس دوست ندارد کسی را که به او اعتماد کرده است مایوس کند .

در اینجا دوست دارم روی سخنم را به چدرها و مادرها و معلمین کره ای متوجه ساخته و مطالبی را با انها که نگرا سرنوشت فرزندان و شاگردان خود هستند در میان بگذارم . تمام محصلین و شاگردان مدارس شاگردان خوبی نیستند ، و تعدادی از انها مشکل آفرین و مایه دردسر می باشند . دقیقا همین گروه شاگردانند که به توجه و عنایت بیشتر نیاز دارند ، قطعا سرزنش و فریاد زدن بر سر آنها کارساز نخواهد بود ، شما باید توانائیهای انحصاری انها را کشف و به آنها آنچنان جهت بدهید که سرانجام شایستگیهای بالقوه شان فعال شده و تجلی نماید ، انیشتین ابندا در مدرسه مردود شد و ادیسون از مدرسه اخراج گردید .اگر آقای ” ری-سوک-هی ” معلم مدرسه من نبود ؛ من نمیتوانم تصور کنم که امروز چکاره بودم و چه وضعیتی داشتم . امروزه گاه بگاه گفته میشود در کشور ما آموزگاران فراوانی وجود دارد که معلم واقعی نیستند ، اما من بسیار مفتخرم از اینکه یک معلم واقعی در کنار خود داشته ام و قادر هستم که امروز پاسخگوی زحمات او بوده و ماقبلا در خدمت او باشم ، کسانی که در سر راه زندگی شما قرار می گیرند می توانند نقش مهمی را در سرنوشت و اینده شما داشته باشند ، کسی را که شما در عنفوان جوانی به عنوان دوست انتخاب می کنید می تواند مسیر زندگی شما را تغییر بدهد ، بنابراین من امروز بسیار نگران این هستم که جوانان کره و جهان ، چه کسانی را سرمشق خود قرار داده و چه کسانی را از جان و دل می پذیرند .

در زندگی ؛ افراد فراوانی هستند که شما باید با آنان روبرو شوید ، و مسرهای زیادی که در آن گام بردارید ، من امیدوارم شما آنقدر خوشبخت باشید که اشخاصی را در زندگی خود ملاقات کنید که با ارزش و شایسته باشند که هم بتوان به عقاید و دانش آنها عتماد کرد هم از تجربیات آنها پیروی نمود . یک روش خوب و شایسته برای قضاوت و تشخیص الگوهای زندگی وجود دارد و آن اینکه نگاه کنید عکس چه کسانی روی میز و یا به در و دیوار اطاق شما نصب شده است ؟ و بیندیشید که آیا راه و رسم این افراد ارزش الگو شدن و نمونه بودن را دارند یا خیر ؟

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۱

 سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۰

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۹ 

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۸

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی