سنگفرش هر خیابان از طلاست 12

… در نتیجه تلاشهایم در رشته های گوناگون به تدریج در ارزیابی افراد نیز صاحب نظر و کارشناس متبحری شده ام . وقتی با یک مدیر یا مسئول زیر دست خودم بحث میکنم ، از حرکات ، جمله بندی ، نحوه بیان ، تغییرات چهره او فورا می توانم درک کنم که او در امور مربوط به خودش ، به چه سطحی از علم و تجربه رسیده است . فقط با پرسش یک یا دو سوال می توانم حد و اندازه تبحر و تسلط او را بر کارش تعیین کنم .

ما در زمان تقسیم شدن علوم تخصصی زندگی می کنیم ، علوم تخصصی زندگی میکنیم ، در زمانی هستیم که امروز روزمره در حال تغییر و تحول مستمر هستند ، شرایط زندگی پیچیده تر و متنوع تر شده ، و در سطوح مختلف نیاز بیشتری به افراد کارشناس و متخصص احساس می شود . دیگر ان زمانیکه یک نفر به تنهایی چندین کار مختلف را انجام می داد سپری شده است . حتی اگر هم شخصی قادر باشد کلیات و جزئیات کاری را تواما انجام دهد ،  کمی وقت به او اجازه چنین کاری نخواهد داد . 

کارها را کاملا بر اساس تقسیم بندی ویژه توسعه یافته و به کارکنان و متخصصین بخشهای مربوط واگذار شده اند . بدینوسیله راندمان کارها بسیار افزایش پیدا کرده نیازمند کارشناسان مختلف شده ایم و بنابراین در جهان امروز ، شما در ان رشته و حرفه ای که انتخاب کرده اید باید یک متخصص با تجربه باشید . 

البته باید اینرا هم بگویم که این تقسیم بندیها ، اهمیت و ارزش کارهای متنوع را از بین نمی برد و بدان معنی نخواهد بود که به استثنای رشته و یا حرفه انتخابیتان تمام چیزها را نادیده بگیرید .دنیا مکانی وسیع است و زندگی پر از تنوع و گوناگونی . اگر خود را در دنیای کوچک افکار خود محدود کنید از دنیای اطرافتان بی خبر خواهید ماند . مثل قورباغه ای خواهد بود که خود را در چاهی محصور کرده باشد . 

چیزی که امروزه فکر مرا بخود معطوف کرده اینستکه ما با سرعت تمام مشغول کندن یک چاله بزرگ هستیم . اما فراموش کرده ایم که قبلا عمق این چاله را ارزیابی و در محاسباتمان منظور کنیم . زیرا قبل از شروع به کندن یک چاله عمیق شما به قطعه زمینی با وسعت کافی نیاز دارید . چنانچه عمق و قطر چاله با هم نسبت نداشته باشد و بخواهید در یک طول و عرض کم چاله عمیقی حفر کنید ، مطمئن باشید که دچار مشکل خواهید شد . 

کارها همیشه به اینصورت پیش نخواهد رفت ، همواره اصول اولیه بر آنها حاکم است . اگر شما واقعا نیاز به چاله عمیق دارید ، از ابتدا باید با ابعاد بزرگی شروع به حفاری و کندن نمائید . اگر فقط به عمق آن فکر کنید ، چنین بنظر می رسد که در برداشت اولین بیل پر از خاک میتوانید به هر عمقی برسید . اما به محض اینکه قدری عمیقتر بروید ، مشاهده خواهید کرد بدون عرض مناسب قادر به حفر عمیق تر نخواهید بود . بنابراین قبل از کندن چاله عرض و طو مناسبی برای کندن مد نظر قرار دهید . در آنصورت برای کندن چاه به عمق دلخواه احساس سهولت آسانی خواهید کرد . 

سعی کنید بک کارشناس ، یک متخصص بشوید ، البته نه در حدیکه چیزهای دیگر از دیدتان محو گردد . علیرغم تخصصی که دارید ، لازم است از کارهای متنوع و و سیعی سررشته داشته باشید . منظور از اینکه می گویند ما تحصیل کرده و فهمیده ایم اینستکه ما از درک و حس و تشخیص بالایی برخورداریم ، شخصی که در رشته میکروب شناسی تحصیل کرده است لزوما نیازی نیست که کارشناس روشهای مونتاژ بال هواپیما هم باشد ، ولی چنانچه رشته تحصیلی شما میکروب شناسی ، داروسازی یا ادبیات باشد ، شما نیازمند به یک دانش وسیع در اطلاعات عمومی خواهید بود . دانش وسیعی را که من درباره اش صحبت میکنم این است که به صورتی منظم در وجود شما پرورش یافته و دیدگاه و عمق تخصص شما را افزایش دهد . 

سنگفرش هر خیابان از طلاست 11

 سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۰

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۹ 

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۸

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی