۱۶ اشتباه که شما را پیر نشان می دهد

حتما کسانی را دیده اید که ۵۰ سال دارند ولی ۴۰ ساله به نظر میرسند. و همینطور کسانی را هم دیده اید که در ۲۰ سالگی بسیار پیرتر از سن واقعی شان به نظر می رسند . ایا همه این ها ناشی از توارث و ژنتیک است ؟ آیا میتوان عواملی را کشف کرد که منجر به پیری زودرس ، حداقل در ظاهر افراد نشود ؟

عوامل مختلفی میتوانند موجب شوند که شما پیرتر از سنتان به نظر برسید . در ادامه به توضیح این عوامل خواهیم پرداخت .

۱ . خواب ناکافی

خواب کافی روی رنگ پوست شما تاثیر زیادی دارد و سبب میشود که زیباتر و جوانتر به نظر برسید . خواب خوب سبب میشود که مواد ضد پیری بهتر به پوست نفوذ کنند و همینطور در خواب پوست استراحت کرده و و خودش را درمان و بازسازی میکند . پس اگر به زیبایی و شادابی پوستتان علاقمندید خواب کافی را فراموش نکنید .

Image result for enough sleep

۲ . خوابیدن بر روی صورت

خوابیدن به پشت برای پوست بهترین حالت را ایجاد میکند و خوابیدن در حالت جنینی ( به پهلو ) و همینطور به شکم ، سبب میشود که پوست مدت زمان زیادی در حال چروکیده باشد و همین در طول سالیان سبب ایجاد چروکهای عمیق در صورتتان خواهد شد .

Image result for eyes without sleep

۳ . مالیدن چشم ها

مالیدن چسم به دلیل حساست بالای پوست این ناحیه سبب تغییر رنگ شده و باعث میشود که چهره ای مسن تر داشته باشد . اگر به هر دلیلی نمی توانید از مالیدن چشمانتان دست بردارید حتما به پزشک مراجعه نید تا علت خارش چشم خود را پیدا کنید و انرا درمان نمایید .

Image result for smoking

۴ . سیگار کشیدن و نوشیدن مایعات بوسیله نی

به علت تغییر حالت پوست دور لبها در هنگام نوشیدن مایعات با نی و همینطور سیگار کشیدن ،  و همچنین تکرار این رفتار ، به مرور زمان خط هایی دور لبهایتان ظاهر خواهد شد که شما را پیر تر نشان می دهد .

Image result for underweight

۵ . لاغری زیاد

ازبین رفتن چربی صورت سبب می شود که تکیده و نحیف شوید . اگر چاق شوید پوست صورتتان کشیده میشود و در صورت لاغر شدن این کشیدگی به حال طبیعی خود باز نمیگردد و سبب ایجاد چروکهای زیادی در پوستتان خواهد شد . پس سعی کنید وزنتان را در حالت متعادل نگه دارید و از افراط و تفریط بپرهیزید تا هم سالمتر و هم زیباتر بمانید .

Image result for ‫دمنوش زیر سیاه‬‎

۶ . خوردن دمنوش زیره سیاه

همینطور که حتما می دانید زیر سیاه از دانه های بسیار گرم و خشک  است و خوردن دمنوش این گیاه برای خانمها توصیه نمیشود . زیرا به دلیل گرمی و خشکی زیاد سبب ایجاد چروکهای عمیق در صورت میشود که به راحتی قابل درمان نیستند . این مسئله برای مردان زیاد محسوس نیست .

Related image

۷ . اضطراب و استرس

نگرانیهای مزمن ، کار پر استرس و خواب ناکافی ، همگی سبب ایجاد ترشح هورمون اظطراب در بدنمان میشود . این هورمون سبب تخریب کلاژن پوست می شود و از این طریق مانع رسیدن اکسیژن و خون کافی به پوست میگردد و در نیتجه پوست چروک می شود .

مراقبت نامناسب پوست باعث پیری می شود

۸ . استفاده غلط از مواد ارایشی

برخی از افراد از مواد ارایشی به جای ضد افتاب استفاده می کنند . و معمولا اثر ضد افتابی این کرمها از کرمهایی که صرفا خاصیت ضد آقتابی دارند کمتر است و نمی تواند جلوی اثرات مضر اشعه  UVA و  UVB  خورشید را بگیرد .  پس بهتر است قبل از ارایش کردن از یک ضد افتاب متاسب پوست خود استفاده کنید .

۹ . لک ها و تیرگی ها

علاوه بر چین و چروک لک ها و تیرگیهای پوست هم سبب میشود که پیر تر به نظر برسید  . پس برای یکنواخت کردن پوست خود از روشن کننده ها و ضد افتابهای مناسب استفاده کرده و همینطور یاد بگیرید که از مواد ارایشی درست استفاده نمایید .

۱۰ . پوست گردن و دستها

از پوست دستها و گردن خود هم مراقبت کنید . پوست دستها و گردن جلب توجه میکند و تیرگی این نواحی باعث میشود که پیرتر دیده شوید . بهتر است از کرمهای نرم کننده و مرطوب کننده برای این نواحی هم استفاده کنید و یا کرمهای مخصوص بدن و دست خریداری و استفاده نمایید .

Image result for skin care

۱۱ . خشکی پوست

استفاده از صابون موجب از بین رفتن چربی پوست و خشکی آن میشود . حتما از شوینده هایی استفاده کنید که صابون ندارند و مخصوص صورت هستند و حتما بعد از استفاده از شوینده از مرطوب کننده استفاده کنید و در طول روز نوشیدن اب کافی را فراموش نکنید .

۱۲ . استفاده بیش از حد از تلفن همراه و کامپیوتر

اگر شما هم در روز زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن همراه و کامپیوتر میکنید خبر بد برای شما اینست که پوست گردن و زیر چشم شما زودتر از دیگران چروک خواهد شد . به دلیل فرمی که درهنگام استفاده از این وسایل به مدت طولانی به گردن خود می دهید و همینطور به دلیل نگاه کردن خیره به صفحه نمایش کامپیوتر و یا تلفن همراه ، پوست گردن و زید چشم شما بسیار زیاد در معرض چروک شدن هستند . بهتر است زمان استفاده از این وسایل را محدود کنید .

Related image

۱۳ . رژیم غذایی ناسالم

اگر از یک رژیم غذایی سالم استفاده میکنید خبر خوب برای شما این است که به دلیل رسیدن مقدار کافی ویتامین ها و املاح معدنی و همینطور مایعات شما جوانتر از بقیه خواهید بود . خوردن زیاد مواد صنعتی ، شکر ، روغن و موادی از این قبیل سبب پیری زودرس خواهد شد . و خوردن کافی میوه ها و دانه های روغنی به شادابی پوست شما کمک زیادی خواهد کرد .

 

۱۴ . ورزش نکردن

ورزش سبب میشود که شما اندامی متناسب داشته باشید و سالمتر و سرحال تر و با فرم بدنی زیباتری دیده شوید و همین امر سبب میشود که حوانتر بمانید . با بالا رفتن سن عضلات قدرت خود را از دست می دهند و حجم انها کمتر میشود . و این امر باعث میشود کهبالاتنه کوچکتر به نظر برسد برای اینکه دچار این بدشکلی نشوید میتوانید از ورزشهای با وزنه کمک بگیرید البته رژیم غذایی متناسب با این ورزش ها را فراموش نکنید و از مربی خود در این رابطه کمک بگیرید .

Image result for kyfoza

۱۵ . قوز کردن

عادت بد نشستن خصوصا امروزه که انسانها به کم تحرکی عادت کرده اند بسیار شایع شده است . کیفوز یا قوز کردن سبب میشود که شما مسن تر جلوه کنید . پس برای اینکه هم سلامت خود را حفظ کنید و هم ظاهرتان جذابیت خود را از دست ندهد این عادت غلط را کنار بگذارید و از ورزشهای اصلاحی استفاده کنید .

۱۶ . چند نکته پایانی

خوابیدن با صورت نشسته و دارای ارایش، اخم کردن زیاد ،  عدم استفاده از کرمهای بهداشتی متناسب با پوست ، مصرف الکل و سیگار ، عدم استفاده از عینک افتابی ، پوشیدن لباسهای تیره و نامتناسب با سن و خیلی موارد دیگر هستند که اگر رعایت نکنید پیر از سن واقعی تان به نظر خواهید رسید .

زیبایی حق شماست . از خودتان بیشتر مراقبت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی