فایده های تخم مرغ برای سلامتی

فایده های تخم مرغ برای سلامتی

از انجا که تخم مرغ یک موجود کامل را به وجود می آورد ، دارای همه مواد ضروری برای ساخت یک بدن می باشد .

Image result for egg

تخم مرغ منبعی غنی از کربوهیدرات ،پروتئین ، اسید های آمینه ضروری ، ویتامینها ، هصوصا ویتامین های گروه B و D ، کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم، آهن ، ید ، فسفر ، منگنز ، روی و اسیدهای چرب می باشد . باید تخم مرغ را در صبحانه جای داد . برخی به خوردن تخم مرغ به صورتهای آبپز یا سرخ شده یا به صورت املت عادت دارند . ولی متخصصان تغذیه خوردن خام ان را توصیه می کنند . پروتئین تخم مرغ،پروتئینی باکیفیت است، پروتئین تخم مرغ معمولاً معیاری استاندارد برای تعیین مقدار پروتئین سایر غذاها است.

جلوگیری از بالا رفتن کلسترول بد

تخم مرغ خام بر خلاف مواد فراوری شده و غذاهای اماده که حاوی کلسترول بد می باشند ، حاوی لیستین است که مانع رسوب کلسترول در بدن می شود . مطالعات متعددی نشان داده است که خوردن روزانه تخم مرغ خام موجب افزایش کلسترول بد نمی شود .

پیشگیری از آب مروارید و کوری

خوردن تخم مرغ خام به دلیل داشتن دو آنتی اکسیدان لوتئین و زاگزانتین از ایجاد آب مروارید و کوری خصوصا در سنین بالا که بافتهای بدن در حال تخریب هستند جلوگیری می کند .

تامین انرژی زیاد مورد نیاز بدن 

بدنسازان به صورت منظم تخم مرغ مصرف میکنند و این به دلیل دارا بودن انرژی زیاد و مواد ضروری کافی برای ساختن یک بدن قدرتمند و سالم است .

بهبود سلامت جسمی

تخم مرغ علاوه بر اینکه تعادل هورمونی ایجاد میکند ، متابولیسم را تنظیم و گردش خون بدن را بهبود می بخشد .

بهبود عملکرد ریوی

خوردن تخم مرغ برای بهبود مشکلات ریوی خصوصا به کسانیکه دچار آمیفزم هستند توصیه می شود .

سلامت قلب 

زرده تخم مرغ  حاوی آنتی اکسیدانهایی است که به سلامت قلب کمک می کند البته دو برابر این مقدار در سیب وجود دارد .

پیشگیری از سرطان 

دانشمندان مواد مغذی زرده­ تخم ­مرغ تولید شده توسط مرغ­ هایی که رژیم خاصی از ذرت یا گندم داشتند، آزمایش کردند و فقط حضور آمینواسیدهای تریپتوفان و تیروزین مشخص شد که برای جلوگیری از مشکلات قلبی و سرطان ضروری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی