معرفی چند رمان عاشقانه

معرفی چند رمان عاشقانه

هیچ کتابی را با فیلمش قضاوت نکنید . دیدن فیلم یک رمان عاشقانه میتواند لحظات هیجان انگیزی را در وجود هر انسانی به وجود آورد ولی خواندن همان رمان تاثیری بس عمیف تر خواهد داشت . به همین دلیل است که می گویند هیچ کتابی را با فیلمش قضاوت نکنید . وقتی کتابی را ورق می زنید تک تک جملات و تصاویر آن کتاب را زندگی میکنید . خود را جای شخصیتها قرار می دهید و با شادیشان شاد و با غمشان غمگین می شوید . تمام فضاها فقط و فقط در ذهن شما و منحصر به خودتان ساخته و پرداخته می شوند . ولی در تماشای یک فیلم فضاسازی و نوع رفتار و برخورد شخصیت داستان از قبل با فکر کس دیگری ساخته می شود . لذت خواندن رمانها عاشقانه را به خودتان هدیه دهید.

در ادامه با چند رمان عاشقانه آشنا خواهید شد . 

رمان های عاشقانه - دفترخاطرات

۱ . دفتر خاطرات اثر نیکولاس اسپارکس 

دفترچه خاطرات، رمانِ عاشقانه معاصر است که در دوران قبل و بعد از جنگ رح می‌دهد. نوآ و آلی تابستان خوبی را با هم سپری می‌کنند اما خانودهٔ آلی و واقعیت‌های اقتصادی – اجتماعی آن دوران، مانع از به هم رسیدن این دو جوان می‌شود. اگرچه نوا تلاش می‌کند پس از جدایی با آلی ارتباط داشته باشد، نامه‌هایش بی‌پاسخ می‌ماند. عاقبت نوآ در آخرین نامه‌اش به عشق جاودان و نامیرایش اعتراف می‌کند. نوآ به شمال سفر می‌کند تا شغلی مناسب پیدا کند و یاد و خاطره آلی را از یاد ببرد و عاقبت به جنگ می‌رود. پس از خدمت به کشورش، به خانه بازمی‌گردد تا خانه‌ایی قدیمی را بازسازی کند. مقاله‌ای در روزنامه در مورد تلاش‌های او برای این کار، توجه آلی را جلب می‌کند و بعد از ۱۴ سال نزد او می‌رود. دو روزی را با هم می‌گذرانند و آلی تصمیم می‌گیرد بین دو مردی که دوست دارد انتخاب کند. این داستان توسط شخصیتی متعلق به عصر حاضر روایت می‌شود که برای زنی که مبتلا به آلزایمر است کتاب می‌خواند.

رمان غرور و تعصب نوشته جین آستن

۲ . غرور و تعصب اثر جین آستن

آقا و خانم بِنِت (Bennet) پنج دختر دارند. جِین و الیزابت بزرگ‌تر از سه خواهر دیگر هستند و البته باوقارتر و سنگین‌تر. دو خواهر کوچکتر بسیار سبکسر هستند و مایه خجالت دو خواهر بزرگشان. دختر وسط (مری) تنها دختر نازیبای خانواده است بنابراین به یادگیری ساز زدن و کمالات پرداخته. چندی است که در همسایگی‌شان در قصری به نام «نِدِرفیلد» مردی سرشناس و ثروتمند به اسم «چارلز بینگلی» ساکن شده که بسیار بامحبت و خوش‌چهره است. خانم بِنِت می‌کوشد تا هرطور شده مرد جوان را برای ازدواج به یکی از دخترانش مایل کند. در یک مهمانی عمومی روستا، خانوادهٔ بِنِت نیز حضور دارند. آقای دارسی، دوستِ صمیمی چارلز بینگلی هم در آن جشن شرکت کرده‌است. او صاحب قصری به نام پمبرلی است و مردی بسیار ثروتمند و خوش قیافه است، ولی رفتاری بسیار متکبرانه و پرغرور دارد. آن شب، جین با چارلز بینگلی آشنا می‌شود و ارتباط عاشقانه‌ای بین آن دو شکل می‌گیرد.

۳ . دکتر ژیواگو اثر بوریس پاسترناک

“دکتر ژیواگو”، شاهکار “بوریس پاسترناک” برنده ی جایزه ی ادبی نوبل، یکی از مهمترین بیانیه ها علیه حکومت های توتالیتر، تمامیت خواه و ایدئولوژیک است نام کتاب برگرفته از شخصیت اول آن می باشد که یک دکتر شاعر است. دکتر ژیواگو عاشق دو زن است و این موضوع همزمان با انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و سپس جنگ داخلی‎ ۱۹۱۸-۱۹۲۰این کشور رخ می دهد. درونمایه ی داستان، زندگی مردی است که حوادث بیرونی که از دسترس او خارج هستند مسیر زندگی اش را دگرگون می‌سازند. در پس این عظمت اثر پاسترناک، روایت ویژه ای از عشق و دلبستگی نیز هست. عشقی که وجوه انسانی آن را تا حد جلوه ای آسمانی بر فراز می کشد.

۴٫ همه چیز ، همه چیز اثر نیکولا یوون

رمان «همه‌چیز، همه‌چیز» که جوایز بسیاری نیز گرفته، علاوه بر ساختار کلاسیک در پی‌رنگ، از تمامی مدیوم‌های روز نیز برای روایت کمک می‌گیرد. تکنیک های روایی او گاهی با تصویرگری همسرش دیوید یون نیز همراه شده است.این داستان درباره زندگی دختریست که مجبور به حبس شدن در خانه است و پدر و برادرش در حادثه ای کشته شده اند و با مادر دکتر و پرستارش در خانه ایی پیشرفته زندگی میکند در این بین او عاشق پسر همسایه میشود و این عشق او را تا مرز مرگ و زندگی خواهد برد و به اسراری دست خواهد یافت که زندگی او را تغییر میدهد .

۵ . همسر مسافر زمان اثر آدری نیفنگر

در اوایل سال ۱۹۷۰، هنری دترمبل با ماشین تصادف کرده و مادرش را ازدست می‌دهد ولی سهواً به دوهفته پیش سفر می‌کند و نجات می‌یابد. لحظاتی بعد، هنری از نمونه بزرگ شده خودش کمک می‌گیرد که او هم در زمان سفر کرده‌است. او نمی‌تواند زمان و مکان سفرهایش را کنترل کند و بسوی افراد خاصی کشیده می‌شود. او قادر به تغییر رویدادهای زندگیش نیست و تنها تأثیرات مختصری می‌گذارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی