• از دل گریخته ها

  نویسنده : مسعود بهنود
  نوبت چاپ : ۷
  قطع :  رقعی
  تعداد صفحات : ۲۳۱
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۲۴۱۴۵۳
  قسمتی از کتاب : از دل گریخته ها، در حقیقت از دلی نگریخته اند، همچنانند که همه آدمها و همه وقایع که فراموش می شوند. روزگارانی در دل ها بوده اند، اما با گذر زمان از یاد رفته اند. آیا اگر دوباره به یادها آورده شوند، در دلها جامی گیرند؟ این وسوسه ای است که آدمی را وا می دارد تا از گنج صندوقخانه یاد بیرونشان آورد و بر صفحه سفید بسپارد، شاید دوباره در دلها جایی بگیرند. از دل گریخته ها، قصه نیستند که ساخته تخیلی باشند. شاید گوشه هایی از چهل تکه وجودشان در تاریخ اثری گذاشته باشد اما تاریخ هم نیستند. از دل گریخته ها، گاه به روزگار خود سری و سامانی داشته اند، چندان که رفته اند تا در میان هزاران و هزاران هزار خاطره مدفون شوند، اینک بادی دوباره از آنها می شود

  از دل گریخته ها

  225.000 تومان
 • این سه زن

  نویسنده : مسعود بهنود
  نوبت چاپ : ۱۶
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۰۰۰۰۰۲۵۲۹۶
  درباره کتاب : این سه زن روایتی است تاریخی از زندگانی مریم فیروز، اشرف پهلوی و ایران تیمورتاش.
  کتاب این سه زن نوشته مسعود بهنود نخستین بار در سال ۱۳۷۴ توسط مؤسسه انتشاراتی نشر علم منتشر شد و در ۱۴ فصل و در قالب یک روایت تاریخی به شرح زندگانی پرماجرای اشرف پهلوی، مریم فیروز و ایران تیمورتاش می پردازد. بهنود در مورد نگارش این داستان در مقدمه اینگونه می نویسد:
  «این کتاب تاریخ نیست، رمان هم نیست. شاید یک روایت تاریخی بتواند باشد، شاید. فکر اولیه آن حدود بیست سال پیش در سرم آمد. نه به این شکل. بلکه فقط به قصد نوشتن سرگذشت “ایران تیمورتاش” و آن هم در شبی که به اتفاق پروانه، بزرگ حائری و هرمز فرزین در پاریس، در آن آپارتمان قدیمی به دیدار زنی رفتم که از بچگی درباره او شنیده بودم. وقتی او را در میان تصاویر پدرش دیدم و هنوز پس از چهل سال که از قتل تیمورتاش می گذشت در گفتگوی او به سرم افتاد داستانِ زندگی این زن را بنویسم. رژیم پهلوی سرکار بود و نمی شد. بار دیگر در زمان جنگ که ایران تیمورتاش به ایران آمده بود، خیالم را بازگفتم. دو سه باری پای خاطره گویی هایش نشستم. ولی رفت که با مدارک و عکس و اسناد برگردد و برنگشت. یادداشت ها را در قسه ی کارهای ناتمام گذاشتم.
  از دیگرسو در همه این سالها که با تاریخ روزگار می گذرانم، بارها قصد آن داشتمن که درباره “فرمانفرما” بنویسم، جز آنکه نوشتن درباره “رضاخان ماکسیم” که شاه شد هم سالهاست در سرم بوده است. اما اعتراف می کنم که نوشتن درباره خانم “مریم فیروز” همین اواخر و بعد از آنکه کتاب خاطرات کیانوری را خواندم به سرم افتاد. فکرِ به هم پیوستن قصه این سه زن (مریم فیروز، ایران تیمورتاش و اشرف پهلوی) سال پیش و ضمن گفتگو با یکی از نوادگان ناصرالدین شاه جرقه زد.»

  این سه زن

  285.000 تومان
 • پرسش های زندگی

  02
  نویسنده : فرناندو سوتر
  مترجم : عباس مخبر
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۳۴۰
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۲۴۸۴۳۸

  پرسش های زندگی

  135.000 تومان
 • ساختار علیت مخلوق بر اساس دیدگاه ابوالحسن اشعری*

  نویسنده : ریچارد ام فرانک
  مترجم : حانیه مفیدی
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۱۰۶
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۲۴۹۷۲۵
 • کتاب مدیریت فروش فروشگاهی اثر پروفسور مایکل لوی

  نویسندگان :‌ پروفسور مایکل لوی-پروفسور بارتون ویتز-پروفسور دروو گریوال
  مترجم : دکتر کامبیز حیدرزاده-امیرعباس کائینی
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رحلی
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۲۴۸۱۴۸
 • کشته گان بر سر قدرت

  نویسنده : مسعود بهنود
  نوبت چاپ : ۷
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۷۱۱
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۴۰۵۰۵۵۸
 • مراجعی که مرا متحول کرد

  نویسنده : جفری کاتلر – جان کارلسون
  مترجم : میرجواد سید حسینی
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۲۸۲
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۲۴۸۸۸۹
  درباره کتاب : هدف از بررسی داستان‌های مطرح شده در این کتاب، شناسایی موضوعات کلیدی درباره‌ی نحوه و دلیل تحول درمانگران است. به محض خواندن و بازخوانی این داستان‌ها، این موضوعات کلیدی به تدریج آشکار می‌شوند. بعضی از این موضوعات، اگر چه نسبتا مشخص و واضح هستند، اما همکاران ما آن‌ها را با وضوح و صراحت بیشتر بیان کرده‌اند… شاید زمان آن باشد که تحول درمانگر را مجاز بدانیم و اطمینان حاصل کنیم که این تحول به نفع مراجع صورت گرفته است. انکار این تحول متقابل، اگر تحریف واقعیت نباشد، دست کم غیرحرفه‌ای به نظر خواهد آمد. درمانگران باید این واقعیت را بپذیرند که تحول یک فرایند متقابل و دوجانبه است و تا زمانی که به مراجعان آسیب نرساند، امری طبیعی است. بسیاری از متخصصان، تحول درمانگر را عنصری لازم و حیاتی برای درمان موثر تلقی می‌کردند
 • معارف قرآنی

  نویسنده :  محمدباقر بهبودی

  نوبت چاپ : ۱

  قطع : وزیری

  انتشارات : علم

  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۲۴۷۹۵۰

  معارف قرآنی

  55.000 تومان

منو اصلی