• این سه زن

  نویسنده : مسعود بهنود
  نوبت چاپ : ۱۶
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : علم
  شابک : ۹۷۸۰۰۰۰۰۲۵۲۹۶
  درباره کتاب : این سه زن روایتی است تاریخی از زندگانی مریم فیروز، اشرف پهلوی و ایران تیمورتاش.
  کتاب این سه زن نوشته مسعود بهنود نخستین بار در سال ۱۳۷۴ توسط مؤسسه انتشاراتی نشر علم منتشر شد و در ۱۴ فصل و در قالب یک روایت تاریخی به شرح زندگانی پرماجرای اشرف پهلوی، مریم فیروز و ایران تیمورتاش می پردازد. بهنود در مورد نگارش این داستان در مقدمه اینگونه می نویسد:
  «این کتاب تاریخ نیست، رمان هم نیست. شاید یک روایت تاریخی بتواند باشد، شاید. فکر اولیه آن حدود بیست سال پیش در سرم آمد. نه به این شکل. بلکه فقط به قصد نوشتن سرگذشت “ایران تیمورتاش” و آن هم در شبی که به اتفاق پروانه، بزرگ حائری و هرمز فرزین در پاریس، در آن آپارتمان قدیمی به دیدار زنی رفتم که از بچگی درباره او شنیده بودم. وقتی او را در میان تصاویر پدرش دیدم و هنوز پس از چهل سال که از قتل تیمورتاش می گذشت در گفتگوی او به سرم افتاد داستانِ زندگی این زن را بنویسم. رژیم پهلوی سرکار بود و نمی شد. بار دیگر در زمان جنگ که ایران تیمورتاش به ایران آمده بود، خیالم را بازگفتم. دو سه باری پای خاطره گویی هایش نشستم. ولی رفت که با مدارک و عکس و اسناد برگردد و برنگشت. یادداشت ها را در قسه ی کارهای ناتمام گذاشتم.
  از دیگرسو در همه این سالها که با تاریخ روزگار می گذرانم، بارها قصد آن داشتمن که درباره “فرمانفرما” بنویسم، جز آنکه نوشتن درباره “رضاخان ماکسیم” که شاه شد هم سالهاست در سرم بوده است. اما اعتراف می کنم که نوشتن درباره خانم “مریم فیروز” همین اواخر و بعد از آنکه کتاب خاطرات کیانوری را خواندم به سرم افتاد. فکرِ به هم پیوستن قصه این سه زن (مریم فیروز، ایران تیمورتاش و اشرف پهلوی) سال پیش و ضمن گفتگو با یکی از نوادگان ناصرالدین شاه جرقه زد.»

  این سه زن

  285.000 تومان
 • با آخرین نفس هایم

  نویسنده : لوئیس بونوئل
  مترجم : علی امینی نجفی
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : کتاب سرای نیک
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۹۵۳۵۵۴

  با آخرین نفس هایم

  135.000 تومان
 • پسر زن جادوگر

  نویسنده : کلی بارنهیل
  مترجم : مریم عزیزی
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : هوپا
  شابک : ۹۷۸۶۰۰۸۰۲۵۴۸۱

  پسر زن جادوگر

  47.000 تومان
 • دانلود کتاب تعبیر خواب فروید و بیماریهای روانی

  01
  نویسنده : زیگموند فروید
  مترجم : ایرج پورباقر
  تعداد صفحات : 464
  فرمت : پی دی اف
  کتابهای الکترونیکی که در سایت قرار میگیرند . در صورت اعتراض ناشر و یا نویسنده جهت رعایت حقوق آنها از سایت حذف خواهند شد .
 • درامدی بر فلسفه تاریخ

  نویسنده : مایکل استنفورد
  مترجم : احمد گل محمدی
  نوبت چاپ : ۶
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : نی
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۳۱۲۶۹۳۳
 • لولیتا

  نویسنده : ولادیکیر ناباکوف
  مترجم : اکرم پدرام نیا
  سال چاپ : ۱۳۹۳
  کیفیت : چاپی عالی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : زریاب
  درباره کتاب : هامبرت هامبرت، یک محقق ادبی در اروپا، مرگ نابهنگام معشوقه کودکی خود، آنابل لی، را توصیف می‌کند. به ادعای وی، عشق بی سرانجام او به آنابل موجب تمایل او به نیمفت‌ها یا همان دختربچه‌های جذاب ۹ تا ۱۴ ساله می‌شود. او با وانمود کردن به مطالعه کتاب در یک پارک عمومی و تحریک شدن با دخترانی که اطرافش بازی می‌کنند، در فانتزی‌های جنسی خود افراط می‌کند. علاوه بر این به دیدار یک فاحشه ۱۶–۱۷ ساله می‌رود و تصور می‌کند که سه سال کوچکتر است. بعد از اینکه بخاطر روابطش از طرف پلیس دچار مشکل می‌شود، با یک زن بالغ لهستانی با رفتاری کودکانه بنام والریا ازدواج می‌کند. ازدواج هامبرت با والریا فسخ می‌شود و بعد از ملاقات با یک روانپزشک، به شهر کوچک نیوانگلند می‌رود تا نویسندگی کند.
  هامبرت دربارهٔ ملاقات و محبت دختر ۱۲ ساله یک خانواده فقیر رویاسازی می‌کند که توافق کرده خانه‌شان را اجاره کند. یک کیف گران‌قیمت از اسباب بازی می‌خرد تا به دیدار خانواده مک کو برود ولی می‌فهمد که خانه‌شان در آتش سوخته‌است. خانم هیز پیشنهاد می‌کند که هامبرت در خانه آن‌ها اقامت کند. او هم به رسم ادب و بابی میلی به دیدن خانه‌شان می‌رود، چون “تمام دلایلش برای آمدن به این شهر از بین رفته بود.” او می‌خواهد پیشنهاد شارلوت میز بیوه را رد کند تا اینکه دختر ۱۲ ساله او، دولورس را می‌بیند که با نام‌های “لو”، “لولاً یا “دالی” شناخته شده‌است. هامبرت سریعاً شیفته دخترک می‌شود و به شباهت غیرطبیعی او به آنابل اشاره می‌کند و توافق می‌کند که در خانه شارلوت بماند تا نزدیک دخترش باشد. او پنهانی، دخترک را “لولیتاً می‌نامد.
  کتابهای الکترونیکی که در سایت قرار میگیرند . در صورت اعتراض ناشر و یا نویسنده جهت رعایت حقوق آنها از سایت حذف خواهند شد .

  لولیتا

  رایگان
 • منطق جامعه شناسان سیاسی ایران

  نویسنده : ابراهیم صالح آبادی
  نوبت چاپ : ۱
  قطع : رقعی
  تعداد صفحات : ۴۶۴
  انتشارات : کویر
  شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۱۴۱۴۷۰
  درباره کتاب : این کتاب از آن جهت که ۲۰ کتاب منتشر شده در ایران را درباره جامعه‌شناسی سیاسی تحلیل محتوا و نقد و بررسی کرده حائز اهمیت است و می‌تواند برای مخاطب جالب باشد .

منو اصلی