سنگفرش

سنگفرش هر خيابان از طلاست 17

كسانيكه مرا تحت تاثير خود قرار داده اند 

يكبار ” مارتين بوبر ” حرف موثر و جالبي زد . او گفت زندگي واقعي انسان با ملاقاتهاي او آغاز مي شود . من بخوبي درك مي كنم كه منظور او از بيان اين مطلب چيست .من عقيده راسخ دارم كه چگونگي زندگي شما تحت تاثير  كساني است كه شما ملاقات مي كنيد. بنابراين براي شما جواناني كه در جستجوي مفهوم واقعي زندگي هستيد دوستان و معاشران شما اهميت زيادي دارند .

در دوران جواني افرادي كه با شما نشست و برخاست و معاشرت دارند مي توانند تمام آينده تان را تحت الشعاع قرار دهند . بنابر اين براي شما بسيار مهم است كه با اشخاص صالحي رفت و آمد كنيد ، بايد افرادي را كه مورد احترامتان هستند و در زندگيشان راه صحيحي پيموده اند سرمشق خود قرار بدهيد . شايد يكي از دلايل اينكه ما عكسهاي چنين افرادي را در آلبوم شخصي يا روي ديوار منزل يا محل كار مان و يا در روي ميزمان قرار مي دهيم همين مطلب باشد .

Related image

شما خودتان فقط براي لحظه به تفاوت زندگي آينده شخصي كه پيرو يك فيلسوف بدبين مثل ” شوپنهاور ” ميباشد با آينده شهص ديگري كه پيرو افرادي مانند گاندي ،‌لينكلن و بودا كه وجودشان مالامال از عشق به آزادي ، وطن دوستي و ارزشهاي ديگر است بنگريد و قضاوت كنيد. به همين دليل مهم است كه با اشخاص شايسته اي نشست و برخاست داشته باشيد ، به مرمان صالح و سالم احترام بگذاريد و راه انها را دنبال كنيد .

من با اشخاص بيشماري در طول زندگيم برخورد كرده ام ، البته اين مطلب مشمول افرادي برجسته و لايف و همچنين كساني كه هرگز مابل نبودند رنگشان را هم ببينم مي شود بعضي از چهره ها هنوز تصويرشان به روشني و وضوح در خاطرم نقش دارد اگر چه چهره خيلي ها به آساني فراموش و محو شده اند . البته يك موضوع قطعي است ،‌اينرا هم بگويم كه من هر چه هستم و هر چه دارم نتيجه معاشرت هاي مفيد و سازنده اي بوده است كه با بعضي از افراد داشته ام ، و انها كساني هستند كه بيش از ديگران در خاطره ام نقش بسته اند . اجازه بدهيد به ذكر تعدادي از انها بپردازم .

مادرم يك شخصيت برجسته و شريفي بود . اگر چه اشخاص زيادي وجود ندارند كه براي مادرشان احترام قائل نباشند ، اما من در حد بالايي به مادر خودم افتخار

پدرم يك معلم قابل احترام و استاندار يكي از ايالات كره بود ، اما در زمان جنگ بين دو كره دستگير و به كره شمالي برده شد . لذا مشكلات مادرم براي بزرگ كردن پنج فرزندش بي اندازه بود و او اين وظيفه را با مشقت و سهتي و از خود گذشتگي به اتمام رسانيد . عليرغم همه سختيها او تمام ما را براي تحصيل تا سطح دانشگاه همراهي نمود ، به جرات مي توان گفت كه زندگي او فداي زندگي فرزندانش شد . شعار و فلسفه من باري رسد شركت همسن قداكاري و از خود گذشتگي بوده است . بايد اعتراف كنم عمدتا اين طرز رفتار مديون تاثيرات مادرم بر من بوده است . من هنوز خاطرات او را به روشني به ياد مي آورم . يك مسيحي پارسا ، كه روزانه چهار بار دعا و نيايش مي كرد و بي وقفه با صداي محزوني به حمد و ستايش خدا مي پرداخت در همين جا بگويم كه دعاهاي او قوت قلب زيادي براي من بود .

Related image

جهان بيني مسيحيت عبارت است از خدمت و از خود گذشتگي . تعليماتي كه مادرم به من اموخت از يكطرف و همچنين تحصيل در دانشگاه ” يانسي ” يك دانشگاه وابسته به كليسا از طرف ديگر دو مفهوم خدمت و از خود گذشتگي را به معني واقع در اعماق ضميرم منقوش كرد . در نتيجه من فكر مي كنم نقش مذهب بسيار پر اهميت است . بعضي اشخاص به غلط مي گويند امروزه جهان به دوراني رسيده است كه ديگر نيازي به مذهب نيست . آنها با آب و تاب استدلال مي كنند كه ديگر تفكر مذهبي كهنه و منطبق با شرايط زمان نيست ، اما به عقيده من هر قدر در زندگي انسان ترديد وجود داشته باشد و هر اندازه جلوه هاي ظاهري زندگي متغير و عوامل ناشناخته بيشتر باشد و هر قدر انسان به پوچي و بي ارزشي دنياي مادي بيشتر پي ببرد در آن صورت براي ادامه حيات بيشتر نيازمند يك رشته اصول و عقايد ثابت و مستحكم و لايتغير مي باشد . تنها مذهب است كه چنين اصول با ارزش و استواري را به انسان هديه مي كند ، انسانيكه در دنيايي از ناملايمات و معظلات پيچيده و گيج كننده رها شده است . در دوران زندگي وقتي شما جوانان عزيز عميقا در مورد مفهوم اساسي زندگي مي انديشيد و به دنبال جها و اهداف آينده خود تكاپو مي كنيد من فكر مي كنم بسيار مهم است كه شما با يك مذهب حقه و تعليمات مذهبي سالم بزرگ شويد ، همچنانكه اين راه را مادرم درعنفوان طفوليت به من آموخت .

سنگفرش هر خيابان از طلاست 16

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۱

 سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۰

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۹ 

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۸

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *