سنگفرش هر خیابان از طلاست 14

اهمیت ابداع و نوآوری

حدود ده سال پیش روزنامه ” دونگ _ ویلی ” شهر سئول از من دعوت کرد تا در سمینار اموزشی کارمندان عالی رتبه آن روزنامه سخنرانی کنم.از من خواسته شد که در حدود یک ساعت در مورد ” مدیریت شرکتها و نیز عقاید خودم در رابطه با مدیریت ” سخنرانی داشته باشم. دور از انتظار بود که از یک تاجر و صنعتگر برای سخنرانی بین گروهی از مسئولین روزنامه دعوت شود ، بهتر است بگویم که بخاطر ملاحظات نزاکتی برایم مشکل بود این دعوت را رد کنم .

حدود یک ساعت در مورد مدیریت شرکتها سخنرانی کردم ،  و آنچه را که بیان کردم با جهت و روند تغییرات مدیریت آن زمان تطبیق کامل داشت . در انتهای سخنرانی یکی از مدیران این روزنامه بطور ناگهانی سوال کرد که ” اگر من مدیر یک روزنامه بودم سعی میکردم که چه نوآوری و ابداعی داشته باشم ” ؟ من که همیشه خارج از فعالیت روزنامه نگاری بوده ، و به اندازه کافی برایم مشکل بود که در سمینار سخنرانی کنم . حال با چنین سوال غیر قابل انتظاری نیز مورد هدف قرار گرفته بودم و لذا کاملا سراسیمه و دستپاچه شدم . بالاخره چیزی به فکرم رسید ،  و آن ” کوباوو ” بود ، ” کوباوو ” در اصطلاح کره ای به داستانهای خنده دار کوتاهی می گویند که به صورت نقاشی کارتون در روزنامه چاپ میشود و امروزه خیلی هم طرفدار دارد . خود من نیز همیشه از این قسمت روزنامه ها بسیار لذت میبردم .

Image result for innovation

مشاهده کرده بودم که اغلب مردم اول تیترها و مقالات صفحات اول را مطالعه میکنند و اگر مطلب دیگری جلب توجه نمی کرد ، روزنامه را ورق میزنند  تا به صفحات اجتماعی و خانوادگی که معمولا در انتهای روزنامه بود برسند . در این قسمت اولین چیزی که جلب توجه میکرد همین داستانهای کمدی و خنده دار کارتونی بود که در گوشه بالای صفحه ماقبل آخر چاپ میشد . کسانی که آگهی به روزنامه می دهند میخواهند که آگهیشان در این صفحه به چاپ برسد . زیرا توجه به این صفحه خیلی زیادتر از جاهای دیگر بوده و به اصطلاح چش گیر است . به همین مناسبت قیمت اگهی ها در این صفحات بخاطر طرفداران آن بیشتر گرانتر است .

هر وقت من این قسمت خنده دار را میخوانم ، فکر تازه ای به ذهنم خطور میکند . ازآنجا که مردم به خواندن این گونه مطالب عادت کرده اند بنابراین درج اگهی در صفحه نقاشی کمدی طبیعتا توجه خوانندگان را بیشتر جلب میکند . به خصوص اگر پس از پنج روز متوالی به جای این نقاشی های کمدی به چاپ برسند . یعنی شما در روز ششم در همین صفحه اگهی درج کنید .

Image result for innovation

اگر به این صورت عمل نشود ، قدری فاصله نقاشی ها را طولانی تر کنند و شما در بین انها آگهی چاپ کنید قطعا اگهی مثبت تر خواهد بود . چنین بخش گرنبهایی که اصطلاحا ” کوباوو ” یعنی نقاشی کارتونی خنده دار نام گرفته است ، بدون شک برای تجار و شرکتها بسیار جذابیت دارد . لذا در جواب مدیری که از من سوال کرده بود مطلب را به صورتی که اشاره کردم توضیح دادم .

سنگفرش هر خیابان از طلاست 13

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۱

 سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱۰

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۹ 

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۸

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۷

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۶

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۵

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۴

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۳

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۲

سنگفرش هر خیابان از طلاست ۱

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *